| Model Name | SD004 |
| Power | 40W |
| Waterproof Rate | IP 67 |
| LED Chips | 6pcs+6pcs high quality led chips |
| Input Voltage | 9–16V |
| Color Temperature | 6000K/ 3000K-6000K (dual color) |
| Working Temperature | -40°C to +105°C |
| Lifespan | 30,000 hours |













①Fast response, quickly solve your questions
②Guaranteed quality, more than 22 years top brand
③No-worries warranty service, reliable factory support
Call to order (+86 186 6602 1636) Ms.Tina
| Model Name | SD004 |
| Power | 40W |
| Waterproof Rate | IP 67 |
| LED Chips | 6pcs+6pcs high quality led chips |
| Input Voltage | 9–16V |
| Color Temperature | 6000K/ 3000K-6000K (dual color) |
| Working Temperature | -40°C to +105°C |
| Lifespan | 30,000 hours |
